WWW.CIVILGOSTAR.COM
خدمات گروه مهندسی سویل گستر

طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی

به دنبال حرفه ای ها هستید؟ پس درست آمده اید! سویل گستر تیمی از حرفه ای هاست. خدمات مهندسی مجموعه مهندسی سویل گستر، رنگین کمانی از خدمات مهندسی است. شما فقط به ما بگویید که چه می خواهید! بقیه کارها از طراحی ساختمان تا اجرای کامل و نهایی شده آن با ما! طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی حرفه ماست! خدمات مهندسی سویل گستر از صفر تا صد پروژه های ساختمانی را در بر می گیرند. در واقع کار ما شامل سه مرحله می شود: اولین مرحله، فاز مهندسی یا طراحی (Engineering)، دومین مرحله، فاز خرید، تامین و تدارکات (Procurement) و در پایان، سومین مرحله، فاز ساخت، نصب یا اجرا (Construction). این سه مرحله همه فرآیند ساخت سازه یا ساختمان را به صورتی کامل پوشش می دهند. ما با روزآمدترین شیوه ها و تکنولوژی های معماری و ساختمانی، رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می کنیم. با مهندسی روزآمد و پیشرو EPC دیگر نگران چیزی نباشید. ما رویا را از شما تحویل می گیرم و در پایان، کلید را به شما تحویل می دهیم.

طراحی فاز 1 و فاز 2 انواع سازه ها

یکی دیگر از خدمات مهندسی مجموعه مهندسی سویل گستر تهیه و آماده سازی طراحی فاز 1 و فاز 2 انواع سازه هاست. پس از قطعی شدن طرح، نقشه ­هایی از ساختمان را با دقتی برابر با 1:50 یا 1:100 ترسیم می­کنیم. در این نقشه­‌ها همه ویژگی­های معمارانه ساختمان با ریزبینی آمده است. به این نقشه اصطلاحا فاز یک می­گویند. با کمک نقشه فاز یک، هزینه ساخت سازه و زمان بندی ساخت گام به گام آن ارزیابی می­شود. طراحان خبره سویل گستر در طراحی این نقشه ها تبحر زیادی دارند. چرا که نقشه فاز یک پایه و مبنای ارزیابی­‌ها و تصمیم گیری­های سرمایه گذاران و کارفرمایان قرار می­گیرد. نقشه فاز 2 به دست مهندسان محاسب سویل گستر ترسیم می­شود. این نقشه به فونداسیون­ها، ستون­ها، تیرها، سقف ها، پوشش آنها و غیره میپردازد. نقشه‌های تأسیسات مکانیکی که به دست مهندس مکانیک ترسیم می­شوند و به سیستم آب رسانی، فاضلاب و چگونگی گرمایش و سرمایش، اختصاص می­یابند و نقشه‌های تأسیسات الکتریکی که سیستم روشنایی ساختمان را شرح می­دهد و به دست مهندس برق طراحی می­گردند، زیر شاخه­‌های این فازند.

بازسازی و اجرای پروژه های ساختمانی و صنعتی

اجرای پروژه های ساختمانی: شرکت سیویل گستر طراح و اجرای پروژه های ساختمانی و صنعتی از صفر تا صد به صورت کلی و پیمانکاری است. این مجموعه با سابقه ای درخشان در حوزه فعالیت های مهندسی، مفتخر است که در ارائه پروژه های مختلف و با کیفیت بالا، طراحی، نحوه اجرای کناف و نظارت پروژه های سیویل، مکانیکال و الکتریکال در خدمت مشتریان محترم باشد.

بازسازی و بهسازی پروژه های ساختمانی: اگر عمر ساختمان معمولا بین ۵ تا ۱۰ سال گذشته باشد، صاحبین ساختمان معمولا بازسازی ساختمان را شروع میکنند. عملیات بازسازی شامل اصلاح رنگ و گچ بری ها، عوض کردن تاسیسات فرسوده، تعویض دکوراسیون قدیمی و حتی گاها عوض کردن نما و یا شستشوی کاملا آن را شامل میشود. ولی در بهسازی ساختمان؛ معمولا بعد از ۱۵ تا ۲۵ سال از گذر کردن از عمر سازه، آن را برای بهبود شرایط سازه ای بهسازی میکنند. عملیات بهسازی شامل تقویت تیر ها، تقویت ستون ها، تقویت و یا قرار دادن بادبندها، تقویت و یا قرار دادن دیوارهای برشی که معمولا بتنی هستند و حتی تقویت اتصالات سازه ای میشود. نکته ای که باید به آن توجه کنیم در عملیات بهسازی باید دسترسی کاملی به اعضای ساختمانی که همان تیر ها و ستون ها و مهاربندها است داشته باشیم. برای همین باید اعضا و مقاطع معماری مثل دیوارها به صورت کامل برداشته شوند، پس میتوان گفت که بعد از عملیات بهسازی، نیاز به بازسازی ساختمان هم خواهیم داشت.

طراحی نما و اجرای نما

در این بخش از خدمات مهندسی مجموعه مهندسی سویل گستر، هماهنگی یک اصل اساسی است. در واقع در مجموعه مهندسی ما، طراحی نما و اجرای نما به یک هنر محیطی نزدیک می­شود. در سویل گستر کوشیده می­شود که تنها بر سازه یا ساختمان تمرکز نشود. محیط پیرامونی، فضای عمومی و نمای ساختمان یک کلیت به هم پیوسته را تشکیل می­دهند. از دید طراحان ما، هر سازه یک هویت تازه یا یک خرده فرهنگ است که باید با هویت بزرگ­تر شهری هماهنگ شود. برای رسیدن به این هماهنگی عوامل زیادی دخالت دارند. از گرما و سرمای محیط گرفته تا مقاومت مصالح در برابر پیشامدهای طبیعی و رطوبت منطقه و غیره.

در واقع نمای ساختمان نخستین چیزی است که از آن دیده می­شود. هر چه در زیبایی فضای داخلی آن کوشیده باشید تا زمانی که نما، با زیبایی عمومی ساختمان هماهنگ نشود، زیبایی آن پنهان می­ماند. ناهماهنگی میان درون و بیرون، تاثیر کلی ساختمان یا سازه را زشت می­کند.

ما در مجموعه مهندسی سویل گستر مهندسانی داریم که در طراحی و اجرای نما تخصص دارند. امروزه با گسترش شهرها، طراحی نما با استقبال عمومی مواجه شده و به یک رشته تخصصی تبدیل گشته است. نوسازی بافت­های شهری به تخصصی شدن این رشته کمک زیادی کرده است. متخصصان و مهندسان طراحی ما، نه تنها به منحصربفرد بودن، لاکچری بودن و زیبایی نما توجه می­کنند بلکه مصالحی را که برای اجرای نما به کار می­برند، از مصالح مرغوب، مقاوم، ضد فرسایش و آلودگی انتخاب می­کنند. سیویل گستر برای اجرای بهترین ها، از بهترین ها بهره می برد.

طراحی داخلی

معماری، توانایی هماهنگ سازی سازه‌‍ها با محیط پیرامونی است. با این کار یکپارچگی و هم­کنشی سازه و محیط، فضایی زیست پذیر، خوشایند و زیبا می­‌آفریند. سویل گستر با یکی دیگر از خدمات مهندسی خود یعنی طراحی داخلی، به آفرینش این فضای خوشایند دست می­زند. از آنجا که مجموعه مهندسی سویل گستر صفر تا صد پروژه های ساختمانی را انجام می­دهد، یکپارچگی و هماهنگی میان همه بخش­ها و عناصر سازه­ها و ساختمان­های آن، تضمین شده است. در واقع گروه طراحی داخلی ما از همان آغاز پروژه پا به پای طراحان و مهندسان حرکت میکنند و با آنها هماهنگ اند.

یک معمار داخلی پیش از آنکه یک طراح باشد، یک فرهنگ شناس، قوم شناس، زیبایی شناس، جامعه شناس و هنر شناس است. بر پایه این آگاهی­ها، معمار داخلی یا طراح داخلی، طراحی فضای داخل سازه را بر پایه نیازها، خواسته­ها، فرهنگ و اقلیم انجام می­دهد. سپس به دنبال شیوه ترجمه این نیازها، خواسته‌­ها و ویژگی­‌های اقلیمی و محیطی به زبان نور، رنگ، مبلمان و غیره می­گردد. در طراحی فضاهای داخلی سازه­های سیویل گستر از سلیقه و پسند شما نیز بهره برده می­شود. چرا که این رویای شماست!

پایدارسازی گود از طراحی تا اجرا

پایدار سازی گود از طراحی تا اجرا از خدمات مهندسی مهم مجموعه مهندسی سویل گستر است. پایدار سازی گود در اصل برای جلوگیری از ریزش دیواره های گودال در هنگام گود برداری است. معمولا زمین در مجاورت گودال‌ها، سست می‌شود. در اینجا برای پیشگیری از پدیده هایی چون گسیختگی خاک و روانگرایی آن، به نوعی مهندسی پیشگیرانه نیاز هست. سویل گستر برای تضمین پایداری دیواره‌ها در هنگام گود برداری از روزآمدترین شیوه‌های پایدار سازی گود بهره می‌برد. روش‌هایی مانند نیلینگ یا دوخت به پشت، دیواره دیافراگمی، مهار متقابل، اجرای شمع، سپر کوبی، خرپایی و پشت بندهای افقی و مایل از جمله این روش‌ها هستند. مهم ترین هدف سویل گستر از اجرای این شیوه‌ها، تضمین ایمنی سازه است. به همین دلیل حرفه‌ای ترین مهندسان مجموعه، در این مرحله، از صفر تا صد روند گود برداری یعنی از طراحی تا اجرای آن را به عهده دارند. شناسایی خاک و مطالعات زمین شناسی در اجرای درست این عملیات تاثیر مهمی دارند. ما همیشه پیش از هر مرحله‌ای، یک پیش مرحله مطالعاتی دقیق داریم تا نتیجه کار تضمین شده و رضایت بخش از آب درآید.

با ما باشید
نظرات مشتریان
تا آخر خط با شما هستیم